Kurumsal Vatandaşlık

Eğitim, kültür, toplum ve spor alanındaki çalışmalarını artıran Global Yatırım Holding, ilgili kampanyaları, projeleri ve etkinlikleri desteklemeye devam etmiştir.

Global Yatırım Holding ve bağlı ortaklıkları, Grubun temel stratejisi doğrultusunda, içinde bulundukları topluluklarla ve sosyal paydaşlarıyla yakın iş birliği içinde olmaya her zaman büyük bir önem vermektedir. Bu yaklaşımla, 2018 yılında eğitim, yardım kampanyaları, kültür, toplum ve spor alanındaki çalışmaları, projeleri ve etkinlikleri daha büyük bir katkıyla desteklemeye devam etmiştir.

Türkiye’nin tanıtımına olumlu katkıda bulunan, yerel ve ulusal düzeyde ülkeye ve topluma yarar sağlayan, sosyal, kültürel ve ekonomik ortamı iyileştirmeye yönelik etkinlikleri desteklemek Şirket’in öncelik verdiği sosyal sorumluluk faaliyetleri arasında yer almaktadır.

Global Run

Dünyanın dört bir yanından gelen insanlar, Global Run'da kültürel hoşgörü için koştu. Global Run, Global Ports Holding tarafından her yıl, Dünya'yı barışa ve anlayışa bir adım daha yaklaştırmak umuduyla düzenlenen bir etkinliktir.

GPH, seyahatin farklı kültürleri nasıl bir araya getirdiğinin farkındalığıyla hareket etmektedir. Kruvaziyer yolculuğu, kısa bir süre içinde çok sayıda ülkeyi ziyaret edip dünyanın farklı yerlerinden gelen insanlarla etkileşim kurmanın en etkili yoludur.

Aynı şekilde, Global Run, dünyanın dört bir yanından gelen insanları bir araya gelerek ortak bir amaç için harekete geçiriyor. Farklı ülkelere seyahat eden insanları tanıtmak ve yeni kültürleri, çevreyi ve çeşitli yerel lezzetleri tanımak için her yıl farklı bir GPH limanında gerçekleştiriliyor. Şimdiye kadar, Global Run Bodrum; Valletta, Malta; ve Bar / Kotor, Karadağ'da düzenlendi. Amaç, Dünya genelindeki tüm GPH’nin limanlarında koşmaktır.

GPH, günümüzün küreselleşen dünyasında barışı, hoşgörüyü ve anlayışı teşvik etmeye kendini adamıştır. Bunun toleransı artırmaya yönelik küçük bir adım olduğunu biliyoruz, ancak bunun sonunda Dünya'nın ihtiyacı olan barışa katkıda bulunacağını biliyoruz.

Türk Eğitim Vakfı

Global Yatırım Holding 2017 yılında Türk Eğitim Vakfı’na (TEV) hem bağışta bulunmuş hem de vakıf kartlarını yeni yıl hediyesi olarak göndermiştir.

Türk Eğitim Vakfı, hayırseverliğiyle bilinen ünlü Türk iş adamı merhum Vehbi Koç tarafından 1967 yılında kurulmuştur. Vakıf, Türk gençlerine finansal destek, eğitim fırsatları sunmakta ve Türk eğitim sistemindeki temel sorunları çözmek için çalışmaktadır.

Eğitim

Sosyal sorumluluk alanında eğitim konusuna özel bir önem veren Global Yatırım Holding:

  • 2007 yılında ulusal bir gazete tarafından düzenlenen, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ilkokullara kitap desteği kampanyasına sponsor olmuş, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliğiyle düzenlenen bir projeye Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde iki derslik yaptırarak destek vermiştir.
  • Üç blokta toplam 40 ayrı birimden oluşan Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksek Okulu İzzet Y. Akçal Refahiye Öğrenci Yurdu’nun inşaatını tamamlayarak 2009 yılında hizmete açmıştır.
  • Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun inşaatını gerçekleştirmiştir. 2009 yılında eğitim-öğretime açılan yüksekokul hem Kuşadası ve çevresinin kültürel yaşamında hem de Türk turizm sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesinde önemli bir role sahiptir.
  • Denizli şehir merkezinde yer alan 32 derslikli ilköğretim okulunun inşaatını Aralık 2010’da tamamlamıştır. Aynı dönemde, Muş ili Beşçatak Köyü İlköğretim Okulu’na giysi, kitap ve kırtasiye yardımında bulunmanın yanı sıra pek çok okula da bilgisayar bağışlamıştır.
  • Çocukların kişisel gelişimine ve eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmak üzere, 2012 yılında Şırnak İpekyolu İlköğretim Okulu öğrencileri için kütüphane kurmuştur. Ayrıca, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı doğrultusunda, İstanbul Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencilerine bilgisayar yardımında bulunmuştur.
  • 2003 yılında kuruluşundan bu yana faaliyette olduğu Kuşadası kasabası ve liman civarındaki bölgeye katkı sağlamak için pek çok inisiyatif gerçekleştirmiştir. Şirket’in bölge halkına yönelik katkıları, Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu inşaatının yanı sıra yerel okullara bilgisayar ve ekipman yardımını, yerel plajların rehabilitasyonu için kaynak sağlamayı ve devlet kurumlarına teknik desteği içermektedir. Çeşitli hayır kuruluşlarına yönelik bağışların ve ihtiyaç sahiplerine sunulan düzenli desteğin yanı sıra, Ege Ports yerel motor sporları kulübüne sponsor olmuş ve yangından zarar gören orman arazisinin yeniden ağaçlandırılması için finansal destek sağlamıştır.
  • İstanbul Modern’le çağdaş ve modern Türk sanatçılarından esinlenen kurumsal hediyeler çalışılıp, müzeyi desteklemek için yılbaşı hediyeleri olarak gönderildi.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr