Gayrimenkul

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

Pera GYO
Pera GYO, turizm ve gayrimenkul sektörlerinde uzun yıllara dayalı bir deneyime sahip, özellikli ve profesyonel bir ekip tarafından yönetilmektedir. Mevcut şirket portföyünü izleyen bu ekip, aynı zamanda yatırım büyüklüğüne ilişkin kısıtlamalar olmaksızın yeni iş geliştirme fırsatlarını da yakından izlemektedir. Grubun deneyimi ve bilgi birikimi yönetime yerel ve uluslararası düzeyde stratejik ortaklıklar kurma ve yeni iş geliştirme fırsatlarını değerlendirme olanağı sağlamaktadır.

Vakıfhan No. 6
Vakıfhan No. 6, Boğaz’ın Avrupa yakasında, Haliç yakınlarında yer alan Karaköy’de bulunmaktadır. Haliç, İstanbul’un son zamanlarda en çok gelecek vadeden semtidir. Yüzyıllar boyunca hep önemli bir iş merkezi olan Karaköy ise bugün İstanbul’da yeniliklere açık, önemli bir ticaret merkezidir. Tarihi Vakıfhan No.6 binası, gelen yolcu sayısı açısından Türkiye’nin en yoğun ikinci kruvaziyer limanı olan Salıpazarı Limanı’na bakmaktadır.

Denizli Sümerpark
Sümerpark Evleri konut projesinin ilk etabını oluşturan 154 dairelik iki apartmanın inşası tamamlanmış ve konutlar Haziran 2012’de sahiplerine teslim edilmiştir. Üçüncü bloğun 2014 Aralık ayında teslim edilmesi planlanmaktadır. Dördüncü ve beşinci blokların inşaatına önümüzdeki dönemde başlanacaktır. Toplam 608 konuttan oluşan Denizli Sümerbank’ın tüm etaplarının önümüzdeki üç yıl içinde bitirilmesi planlanmaktadır.

Van AVM Gelişim Projesi
Kentin "yaşam merkezi" konseptli ilk alışveriş merkezi konumundaki Van AVM, 55 bin metrekare gibi geniş kullanım alanı olup bünyesindeki 90 mağaza, 10 salonlu sinema, yemek ve eğlence yerleri ile yalnızca Van iline değil, bölgeye ve komşu ülkelere de hitap etmektedir. Ayrıca Grubun diğer projesi Aqua Dolce Resort Kyrenia kıyısında yaklaşık 260.000 m2’lik bir arazi üzerinde konumlanacaktır.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ELEKTRİK ÜRETİMİ/ GAZ/MADEN

Sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji üretimi ve madencilik, büyük ölçekli enerji üretimi

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr