Van Avm

Van Alışveriş Merkezi 15 Aralık 2015 tarihinde hizmete açılmıştır, doluluk oranı %99’dur.

Toplam 26.032 m2’lik brüt kiralanabilir alana (BKA) sahip olan Van Alışveriş Merkezi, şehirdeki “Yaşam Tarzı Merkezi” konseptli ilk ve tek alışveriş merkezidir. 90 mağazanın, 10 salonlu bir sinema kompleksi, yiyecek-içecek alanı ve çeşitli eğlence mekanlarına ev sahipliği yapan Alışveriş Merkezi sadece Van halkına değil tüm bölgeye ve hatta komşu ülkelere de hizmet etmektedir. Açılışından bu yana 18 milyondan fazla kişinin ziyaret ettiği Van Alışveriş Merkezi’nin doluluk oranı %99’dur.

Van Alışveriş Merkezi, 2016 Golden City (Altın Şehir) Ödülleri’nde “Türkiye’nin En İyi Alışveriş Merkezi Projesi” ödülüne layık görülmüştür. Şehircilik ve kentsel tasarım alanındaki en prestijli yarışmalardan biri olan Golden City Ödülleri, Londra merkezli Eurasia Strategies tarafından düzenlenmektedir.

VAN ALIŞVERİŞ MERKEZİ PROJESİ

Türkiye’nin güneydoğusunda yer alan Van şehri, kendisiyle aynı adı taşıyan büyük, güzel bir gölün kıyısında kuruludur. Van’da etkileyici bir manzaraya sahip, eski şehre yukarıdan bakan, kireçtaşından bir kaya üzerine yapılmış antik bir kale bulunmaktadır. Hızla gelişip modernleşen Van, bölgeyi keşfetmek isteyenlere samimi ve misafirperver bir ortam sunmaktadır. Şehir; Van Kalesi, bir dağın tepesine kurulu Hoşap Kalesi, Bahçesaray Köyü ve Akdamar Kilisesi gibi çarpıcı anıtlara ve mekanlara ev sahipliği yapmaktadır. Doğu Anadolu bölgesinin büyüleyici ve modern şehri Van, hem bölgesel olarak hem de Türkiye’nin İran, Irak ve Ermenistan’la olan ticareti açısından hayvan derisi, tahıl, meyve, sebze ve diğer yerel ürünlerde önemli bir ticaret ve ulaşım merkezidir. Van ayrıca, ülkenin güneydoğusunda yer alan Bitlis, Hakkari, Siirt ve Muş gibi şehirler için önemli bir kara ve hava ulaşımı merkezidir. 2011 yılında şehri vuran büyük depremin ardından Van, köklü bir kentleşme sürecinden geçmektedir.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr