Cruise Port Barcelona

2004'de kurulan Global Ports Holding Plc Akdeniz, Karayipler, Atlantik ve Asya-Pasifik bölgelerinde oluşturduğu liman ağı ile dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye ve Karadağ'da kapsamlı ticaret limanı operasyonlarına sahiptir. 

Global Ports Holding Plc (GPH), Akdeniz, Karayipler, Atlantik ve Asya-Pasifik bölgelerinde oluşturduğu liman ağı ile dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmektedir. Bunun yanı sıra Türkiye ve Karadağ'da kapsamlı ticaret limanı operasyonlarına sahiptir.

Bağımsız kruvaziyer limanı işletmecisi olan grup, sektör içinde kendisini dünyanın önde gelen liman markası konumuna getiren benzersiz bir konuma sahiptir. GPH, 9 ülkede Barselona, Venedik, Kuşadası gibi önemli merkezlerin de aralarında bulunduğu 15’i kruvaziyer ve 2’si ticari olmak üzere toplam 17 limanı işletiyor. GPH, Akdeniz'de yüzde 24 pazar payı ile yılda 7,3 milyon yolcuya hizmet vermektedir.

2017 Mayıs’ında 600 milyon USD’lik şirket değeri üzerinden yapılan arz sonrasında GPH’in %38.4’ü, dünyanın en önemli finans merkezlerinden biri konumundaki İngiltere’de Londra Borsasında işlem görmektedir. Global Yatırım Holding dolaylı olarak GPH’in %59,3 oranında hissesine sahiptir. Diğer taraftan, Global Yatırım Holding’de %31,25 paya sahip Centricus Partners LP GPH'in ihraç edilmiş sermayesinde %2,3 pay sahibidir.

Farklı coğrafyalarda, ödüllü limanlardan ve terminallerden oluşan benzersiz geniş portföyü, GPH'ın en iyi uygulamaları sunmasına olanak sağlamaktadır. Operasyonel mükemmellik, geliştirilmiş güvenlik uygulamaları, müşteri odaklı hizmetleri ve güçlü yapısı ile GPH, kruvaziyer sektörünün gelişmesine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

GYH World

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr