Kendilerini iş insanı veya potansiyel yatırımcı gibi gösteren bazı kişilerin çeşitli sosyal medya mecralarında şirketimiz unvanını, logosunu, internet sitesi görsellerini kullanarak yatırım toplama ve benzeri gerekçelerle dolandırıcılık teşebbüsünde bulunduğu tespit edilmiştir. Son dönemde artan şekilde vuku bulduğunu tespit ettiğimiz bu teşebbüslerin zaman zaman muhataplardan banka hesap bilgisi talep edilmesi zaman zaman muhataplara banka hesap bilgisi iletilmesi ve bilgisi iletilen banka hesaplarına para transferi yapılmasının talep edilmesi yollarıyla meydana geldiği anlaşılmaktadır.

Şirketimiz halka açık şirket olup şirketimize yatırım yapmak isteyen yatırımcılar Sermaye Piyasası Kurulu tarafından yetkilendirilmiş aracı kurumlar aracılığıyla Borsa İstanbul’da pay alım yoluna gidebilirler. Bunun dışında şirketimizin yatırımcılardan doğrudan yatırım alması, para toplaması şeklinde bir uygulama kesinlikle söz konusu değildir.

Şirketimiz tarafından e-posta üzerinden irtibata geçilen ilgililerle her zaman “@global.com.tr” uzantılı e-posta adresleri üzerinden irtibata geçildiğini, şirketimiz resmi internet sitesi adresinin www.globalyatirim.com.tr, şirketimiz resmi Twitter adresinin @GLYHOIR, resmi Facebook adresinin @GLYHOIR, resmi LinkedIn adresinin/glyhoir, şirketimiz posta adresinin ise Büyükdere Cad. No: 193/2 Şişli İstanbul olduğunu tedbiren bu bildirim ile de iletmek isteriz. İrtibat bilgilerinin en güncel hali her zaman şirketimiz KAP kayıtlarından da teyit edilebilecektir: https://www.kap.org.tr/tr/sirket-bilgileri/ozet/967-global-yatirim-holding-a-s.

Alınan herhangi bir mesaj veya bildirimin şirketimizce gönderilip gönderilmediği hususunda tereddüt doğması halinde bu hususu ilgili mesaj veya bildirimi investor@global.com.tr adresine göndererek veya iş saatleri içerisinde 0090 212 244 60 00 numaralı telefon numarasından şirketimize ulaşarak teyit edebileceğinizi bildirmek isteriz.

Bu vesile ile yerli, yabancı tüm yatırımcıları bu tip sahtecilik girişimleri hakkında uyarmak isteriz.

Saygılarımızla,

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI