Mehmet Kutman

Değerlerimize yenilerini kattığınız ve bu süreçte yanımızda olduğunuz için sizlere teşekkür eder, daha nice 30 yılı birlikte kutlamayı dileriz.

Değerli Paydaşlarımız,

2022, dünya için sıkıntılı da olsa önemli bir toparlanma yılı oldu. Grup olarak 2022’de operasyonlara tam olarak geri döndük ve kurumsal vizyonumuzun meyvelerini toplamaya başladık.

Tüm bunların ışığında küresel ortamın iştiraklerimiz için büyük ölçüde olumlu olduğu söyleyebiliriz. Bu olumlu havanın 2023’te devam etmesini bekliyoruz.

Faaliyet gösterdiğimiz tüm sektörlerde öncü rolümüzle sürdürülebilir dünya hedefine ulaşmak için ciddi hedefler belirledik. Portföyümüzde yer alan tüm şirketlerimizi bu hedefler ile uyumlu bir şekilde yönetiyoruz. İçinde bulunduğumuz sektörlerin öncü oyuncularından biri olarak sektör sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşılmasında önemli sorumluluğumuz bulunuyor. Örneğin; Kruvaziyer sektörü sürdürülebilir dünya hedefleri için sağladığı katkıyı arttırmanın yollarını arıyor. Sektörün 2030 yılına kadar sera gazı emisyonlarını en az yüzde 55 oranında azaltılması konusunda bir hedefi bulunuyor. Dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisi olarak biz de bu hedef doğrultusunda öncü bir rol oynuyoruz.

Global Yatırım Holding olarak bu doğrultuda verimli enerji kullanımı, atıkların geri dönüşümü, su tüketimi, yenilenebilir enerji kullanımı gibi alanlarda yatırımlar gerçekleştiriyor ve sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda projeler geliştiriyor ve yönetiyoruz.

Global Yatırım Holding olarak sürdürülebilirlik adına çalıştığımız projelerden bazıları; düşük karbon ayak izi projeleri, güneş enerjisi kullanımı, elektrikli araçların kullanımı, okyanus ve gelgitlerden elde edilen güç, destinasyon sürdürülebilirliği, kendi kendine yeten terminallerin geliştirilmesi ve kıyı güç bağlantısı projeleri.

Mehmet Kutman
Yönetim Kurulu Başkanı

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI