Başkan

Global Yatırım Holding'in kurucu ortakları arasında yer alan Mehmet Kutman, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Şirket düzeyinde iş geliştirme faaliyetlerine aktif biçimde katılan Kutman, Global Yatırım Holding'in bağlı kuruluş ve iştiraklerinin birçoğunda Yönetim Kurulu üyesi olarak hizmet vermektedir.

Kutman, ayrıca Borsa İstanbul'da işlem gören grup dışındaki başka şirketlerin yönetim kurullarında da görev yapmaktadır. Kutman aynı zamanda TÜSİAD ve DEİK üyesidir.

Kutman, 1990 yılında Şirket'i kurmadan önce, 1989-1990 yılları arasında turizm ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren bir Türk şirketler grubu olan Net Holding A.Ş.'nin üst yönetiminde görev almıştır. Kutman ayrıca, 1984 ile 1989 yılları arasında, North Carolina National Bank, Sexton Roses Inc. ve Philip Bush & Associates'te Başkan Yardımcısı olarak yapmıştır. Mehmet Kutman, Boğaziçi Üniversitesi'nden lisans (onur), Texas Üniversitesi'nden MBA derecelerine sahiptir.

Başkan Vekili

Kurucu ortaklardan olan Erol Göker, kuruluşundan bu yana Global Yatırım Holding'in Finans Bölümü Başkanı olarak hizmet vermektedir. Çeşitli Grup şirketlerinin yönetim kurullarında ve Borsa İstanbul'a bağlı önemli komitelerde üstlendiği görevlerin yanı sıra Göker'in TÜSİAD üyeliği de bulunmaktadır.

Global Yatırım Holding'in kurulduğu 1990 yılından önce Göker, Net Holding A.Ş.'de Sermaye Piyasası Bölüm Başkanı olarak çalışmıştır. Öncesinde, Sermaye Piyasası Kurulu'nda dört yıl ve Maliye Bakanlığı'nın Vergi Teftiş Kurulu'nda dört yıl hizmet vermiştir. Erol Göker, Ankara Üniversitesi'nden siyaset bilimi alanında lisans ve ekonomi alanında yüksek lisans derecelerine sahiptir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Ayşegül Bensel, Yönetim Kurulu'na 1999 tarihinde katılmıştır; aynı zamanda çeşitli iştiraklerin yönetim kurullarında da hizmet vermektedir.

Mart 2007'deki satışına kadar Global Hayat Sigorta A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak hizmet veren Bensel, ayrıca 2005 yılından itibaren kuruluşun Genel Müdür'ü olarak görev yapmıştır. Bensel, Global Menkul Değerler A.Ş. bünyesinde 1998-1999 arasında Araştırma Bölümü Direktörü ve 1993-1998 arasında Araştırma Bölümü Direktör Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir. 1991 yılında Gruba Menkul Değerler Analisti olarak katılmadan önce Bensel, Türk bankacılık sektöründe döviz alım satımı alanında yöneticilik yapmıştır. Ayşegül Bensel, Hacettepe Üniversitesi'nden işletme alanında lisans derecesine sahiptir.

Yönetim Kurulu Üyesi

Serdar Kırmaz, Yönetim Kurulu'na 2010 tarihinde katılmıştır; aynı zamanda çeşitli iştiraklerin yönetim kurullarında da hizmet vermektedir.

Serdar Kırmaz, 2007-2010 arasında Doğan Gurubu'nda, 2005-2007 arasında GYH'de ve 1999-2005 arasında STFA Gurubu'nda Finansman Grup Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olarak görev üstlenmiştir. Serdar Kırmaz, 1988 yılı başında katıldığı PricewaterhouseCoopers ("PWC") Türkiye'ye 1996 yılında Sorumlu Ortak olmuş, 1997-1999 yılları arasında ise çeşitli Türk şirketlerine danışmanlık hizmetleri vermiştir. Kırmaz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nden işletme lisans derecesi ile mezun olmuştur.

Yönetim Kurulu Üyesi

Dalınç Arıburnu finansal hizmetler sektöründe geçirdiği 20 yıllın ardından, 2016 yılında kurucu ortak olarak Centricus'u kurmuştur.

Arıburnu, öncesinde Goldman Sachs'ta sabit gelir, döviz ve emtia satışlarında kıdemli ortak ve uluslararası eş baskan olarak hizmet vermiştir. 2009'da Goldman Sachs'de çalışmaya başlamadan önce, Arıburnu Deutche Bank'da Gelişen Pazarlar Grubu'nun Uluslararası başkanlığını ve Menkul Kıymetler Bölümü Küresel İcra Komitesi üyeliğini yürütmüştür. 1993'den beri çalıştığı Bankers Trust Company'nin 1999'da Deutsche Bank tarafından satın alınması üzerine meslek hayatına bu kurumda devam etmiştir.

Arıburnu Goldman Sachs'ın Avrupa İdare Komitesi, Partnerlik Komitesi ve Menkul Kıymetler Bölümü Küresel Yönetim Komitesinde bulunmuş olup, aynı dönemlerde GoldmanSachs'ı Gelirler, Kurlar ve Emtia Piyasaları Standartları Kurulu'nda (FMSB) temsil etmiştir.

Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye

Kurumsal finans hizmetleri alanında 16 yıllık tecrübesi bulunan Shay Badie, proje ve yapılandırılmış finansman, para ve sermaye piyasaları alanında ise döviz kuru, faiz oranı ve gelişen pazarlarda yapılandırma konusunda deneyim sahibidir.

En son Goldman Sachs'de Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika bölgelerinde stratejik finansman çözümleri, ana yatırımlar, finansal riskten korunma ve varlıkların yönetimi ve karmaşık türevlerin yapılandırılmasından ve yürütülmesinden sorumlu olan Badie, Goldman Sachs'a katılmadan önce ise Deutsche Bank'ta Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Afrika için Yerel Oranlar ve FX Türev Yapılandırma'nın başkanı olarak görev almıştır. Bundan önce Badie, Deutsche Bank'ta yapılandırılmış ve proje finansmanı, döviz yapılandırma ve faiz oranı yapılandırması görevlerinde rol aldı.

Badie, doktorasını ve yüksek lisansını Imperial College of Science, Technology and Medicene Üniversitesi'nin kimya mühendisliği bölümünden onur derecesi ile almıştır.

Yönetim Kurulu Üyesi - Bağımsız Üye

Oğuz Satıcı, Global Yatırım Holding'de 2012 yılından bu yana bağımsız Yönetim Kurulu üyesidir.

Satıcı, iş hayatına tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde başlamış ve başarılı bir biçimde şirketi büyütmüştür. 1990'da İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) en genç Meclis Üyesi olmuştur. 1996-1998 yıllarında İktisadi Kalkınma Vakfı'nda (İKV) Yönetim Kurulu üyeliği, 1999-2001 arasında İstanbul Tekstil ve Hammaddeleri İhracatçılar Birliği (İTHİB) Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmıştır. 2001-2008 yılları arasında art arda üç dönem Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanlığı'nı üstlenmiştir. Başkanlık yaptığı dönemde Türkiye ihracatı tam %500 artmıştır. Bu alanda Satıcı'nın katkıları iş dünyası ve politik camiada büyük bir takdirle karşılanmaktadır. Oğuz Satıcı, aynı zamanda 2001-2008 yılları arasında Türkiye Yatırım Ortamı İyileştirme Koordinasyon Kurumu (YOİKK) üyeliği yapmış, 2004-2009 yıllarında Türkiye Yatırım Danışma Konsey (YDK) üyesi olmuştur.

Türk Eximbank Yönetim Kurulu üyesi de olan Oğuz Satıcı, Washington International University'den işletme lisansına sahiptir.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Ticari gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Rıhtım Cad. No: 51 Karaköy İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr