Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi

1987 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. İş yaşamına Interbank’ta Yönetici Adayı olarak başladı. 1992 ve 1998 yılları arasında farklı bankalarda değişik görevler üstlendi. 1998 yılı Mayıs ayında Dışbank’ta Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamasının ardından, 1999’da Genel Müdür Vekili ve Yönetim Kurulu Üyesi, 2000 yılı Aralık ayında Genel Müdür ve Murahhas Üye olarak atandı. Dışbank’ın 2005’te Fortis tarafından satın alınması ile,Fortisbank Genel Müdürü olarak görevine devam etti. Bu süreçte Fortis’in uluslararası yönetiminde de görev aldı. Ekim 2007’de Fortisbank’tan ayrılarak Doğan Gazetecilik CEO’su olarak göreve başladı. Nisan 2009’da, Yapı Kredi Bankası’na CEO olarak atandı.

2010 yılında mevcut CEO görevine ek olarak, Koç Finansal Hizmetler’de Murahhas Üye ve İcra Kurulu Başkanı, 2011 yılı Ağustos tarihi itibarıyla da mevcut görevlerine ilaveten Koç Holding A.Ş. Bankacılık ve Sigorta Grubu Başkanlığı görevini üstlendi.

Yapı Kredi’deki görevi esnasında, Yapı Kredi Bankası’nın yurtiçi ve yurtdışı iştiraklerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Banque de Commerce et de Placements S.A.’da ve Allianz Yaşam ve Emeklilik’te Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Türkiye Bankalar Birliği’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev aldı. 2017 sonu itibarıyla Koç Holding, YKB ve iştiraklerindeki görevlerinden ayrıldı.

Halen Türkiye’de ve yurtdışında önde gelen şirketlerde Yönetim Kurulu Danışmanı ve Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi olarak görev yapmaktadır.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI