Yönetim Kurulu Başkanı

Global Yatırım Holding’in kurucu ortakları arasında yer alan Mehmet Kutman, Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Şirket düzeyinde iş geliştirme faaliyetlerine aktif biçimde katılan Kutman, Global Yatırım Holding’in bağlı kuruluş ve iştiraklerinin birçoğunda Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet vermektedir.

Mehmet Kutman aynı zamanda DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) ve TÜSİAD (Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği) üyesidir.

Kutman, 1989 yılında Şirket’i kurmadan önce, 1989-1990 yılları arasında turizm ve diğer ilgili sektörlerde faaliyet gösteren bir Türk şirketler grubu olan Net Holding A.Ş.’nin üst yönetiminde görev almıştır. Kutman ayrıca, 1984 ile 1989 yılları arasında, North Carolina National Bank, Sexton Roses Inc. ve Philip Bush & Associates’te Başkan Yardımcısı olarak yapmıştır. Mehmet Kutman, Boğaziçi Üniversitesi’nden lisans (onur), Texas Üniversitesi’nden MBA derecelerine sahiptir.

Mehmet Kutman, Gregory M. Kiez ve Mehmet Kutman Vakfı aracılığıyla, Yale Beyin Tümörü araştırma Programı’nda önemli bir rol oynamaktadır. Program, beyin tümörlerinin oluşumu ve gelişimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için yapılan çalışmalar ve yeni tedavi metotları geliştirilmesinin yanı sıra dünya çapındaki kanser araştırma aktivitelerini de desteklemektedir.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI