Tres Enerji

Tres Enerji, endüstriyel ve ticari müşterilerine enerji santralleri ve enerji verimliliği çözümleri sunmaktadır

2012'de kurulan ve %95,8 Global Yatırım Holding sahipliğinde olan Tres Enerji, endüstriyel ve ticari müşteriler için küçük ve orta ölçekli, anahtar teslimi enerji santralleri tasarlamakta, inşa etmekte ve işletmektedir. Elektrik üretimi yanında ısınma ve soğutma amacıyla ayrıca enerji kullanan müşterilerine kombine enerji santralleri ve termik santraller yoluyla enerji verimliliği çözümleri de (kojenerasyon/trijenerasyon) sunmaktadır.

Tres Enerji, uyguladığı iş modeli çerçevesinde, her bir müşteriye özel optimal enerji üretim sistemini ve kapasitesini tanımlamakta, yap-işlet modellerini de içeren alternatif iş yapılarına dayalı çözümler üretmektedir. Şirket, enerji üretim tesislerini kurarken müşterilerinin kaynaklarını kullanmamaktadır. Böylece müşterilerini, fazladan yatırım harcaması yapmak gibi herhangi bir finansal yük altına sokmamaktadır. Tres Enerji uzun vadeli iki taraflı sözleşmeler yoluyla müşterilerinin enerji maliyetlerinden tasarruf etmesini de sağlamaktadır.

Tres Enerji, müşterilerinin tüm enerji ihtiyacını kapsamlı bir şekilde karşılayabilmek amacıyla “tek durak hizmet noktası” yaratmıştır. Şirket, güçlü finansal yapısı ve deneyimli işgücü sayesinde, müşterileri için enerji analizini ücretsiz olarak yapmakta; müşterilerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan kojenerasyon/trijenerasyon tesislerini kurmakta; kaliteli, güvenilir ve ucuz enerji tedarik edebilmek amacıyla tüm yatırım maliyetini üstlenmektedir. Ayrıca, Tres Enerji mevcut kojenerasyon/trijenerasyon tesislerini işleterek müşterilerinin tüm enerji altyapısını yönetmektedir.

54,1 MW ELEKTRİK ÜRETİM KAPASİTESİ
Hâlihazırda Tres Enerji’nin Türkiye’de sekiz farklı noktada toplam kurulu gücü 54,1 MW’tır. Şirket, çeşitli endüstriyel ve ticari müşterilerle yeni sözleşmeler imzalayarak kojenerasyon kapasitesini ülke çapında artırmayı hedeflemektedir.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI