Cruise Port Barcelona

2004'de kurulan Global Ports Holding Plc Akdeniz, Karayipler, Atlantik ve Asya-Pasifik bölgelerinde oluşturduğu liman ağı ile dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecisidir. Bunun yanı sıra Türkiye ve Karadağ'da kapsamlı ticaret limanı operasyonlarına sahiptir

Global Ports Holding Plc Akdeniz, Karayipler, Atlantik ve Asya-Pasifik bölgelerinde oluşturduğu liman ağı ile dünyanın en büyük kruvaziyer liman işletmecesidir. Bunun yanı sıra Türkiye ve Karadağ'da kapsamlı ticaret limanı operasyonlarına sahiptir.

GPH 2004’de kruvaziyer ve ticari limanlardan oluşan geniş portföyü ile uluslararası liman işletmecisi olarak kuruldu. Bağımsız kruvaziyer limanı işletmecisi olan grup, kruvaziyer limanlarına, feribotlara, yatlara ve mega-yatlara hizmet veren entegre kruvaziyer limanları ağı ile kendini dünyanın önde gelen kruvaziyer limanı markası olarak konumlandırarak, kruvaziyer limanları pazarında benzersiz bir konuma sahiptir. GPH 13 ülkede ve 4 kıtada biri ticari olmak üzere 21 liman işletmekte ve liman ağını genişletmeye devam etmektedir. GPH yıllık yaklaşık 14 milyon yolcuya hizmet vermektedir, Akdeniz pazarının %24’üne hizmet sağlayarak pazarda öncü posizyondadır ayrıca Karayipler ve Asya'da sağlam adımlar atmaktadır. Grup Balkanlarda intermodal trafiğin önemli parçası olan Port of Adria - Karabağ’da çoğunluk mülkiyetine sahiptir.

Ödüllü liman ve terminaller portföyü, GPH'nin en iyi uygulamaları iştiraklerine aktarmasını sağlar. Operasyonel mükemmellik, gelişmiş güvenlik uygulamaları ve müşteri odaklı hizmetlere odaklanan GPH, Kruvaziyer endüstrisinin gelişimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Global Ports Holding Plc’nin %62,5 hissesi Global Yatırım Holding’in %100 bağlı ortaklığı olan Global Ports Holding B.V. sahipliğindedir. Diğer taraftan, Global Yatırım Holding’de %31,25 paya sahip Centricus Partners LP GPH'in ihraç edilmiş sermayesinde %2,3 pay sahibidir. Geri kalan %35,2 Londra Borsası’nda (LSE) işlem görmektedir.

GPH world map 130120 1

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI