Kurumsal Vatandaşlık

Eğitim, kültür, toplum ve spor alanındaki çalışmalarını artıran Global Yatırım Holding, ilgili kampanyaları, projeleri ve etkinlikleri desteklemeye devam etmektedir.

Global Yatırım Holding ve iştirakleri, sosyal, çevresel, etik ve insan hakları konularını içinde bulundukları topluluklarla ve sosyal paydaşlarıyla yakın işbirliği ile Grup’un operasyonları ve temel stratejisine entegre etmeye odaklanmıştır.

Türkiye’nin tanıtımına olumlu katkıda bulunan, yerel ve ulusal düzeyde ülkeye ve topluma yarar sağlayan, sosyal, kültürel ve ekonomik ortamı iyileştirmeye yönelik etkinlikleri desteklemek Şirket’in öncelik verdiği sosyal sorumluluk faaliyetleri arasında yer almaktadır.

GYH, 2020 yılındaki sponsorluk faaliyetleriyle sporu, eğitimi, yardım kampanyalarını, kültürel ve sosyal amaçlı çalışmaları ve ilgili projeleri ve etkinlikleri desteklemeye devam etmiştir.

Global Run
Dünyanın dört bir yanından gelen insanlar, Global Run'da kültürel hoşgörü için koştu. Global Run, Global Ports Holding tarafından her yıl, Dünya'yı barışa ve anlayışa bir adım daha yaklaştırmak umuduyla düzenlenen bir etkinliktir. Birçok ülkeden ve kültürden gelen insanlar bu etkinliğe katılmaktadır: 2019’da 103 ülkeden 20.700’ün üzerinde katılımcı ile rekor kırılmıştır. Global Run etkinliği bugüne kadar Bodrum (Türkiye), Valletta (Malta), Bar/Kotor (Karadağ), Ravenna (İtalya), Havana (Küba) ve Barselona’da (İspanya) düzenlenmiştir. Amaç, GPH’nin dünya çapında büyüyen portföyünün bulunduğu her yerde Global Run’a ev sahipliği yapmaktır. 2020 yılında Covid-19 pandemisi nedeniyle bu organizasyon düzenlenemedi.

Bodrum
Sosyal sorumluluk aktivitelerinin temel parçalarından biri olarak, Global Yatırım Holding 2014’ten beri Bodrum Global Run’ı her sene düzenliyor ve sponsor oluyor. Her yıl bin koşucu tarihi Bodrum’da popüler koşuya katılıyor. Yarış ve diğer aktivitelerden elde edilen gelirler Türk hayır derneklerine bağışlanıyor. Son yıllarda gelirler Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG),TOÇEV ve Parıltı Derneği’ne bağışlandı. Global Run’ın altıncısı 28 Nisan 2019 da yaklaşık 1.700’e ulaşarak rekor sayıda koşucu ile düzenlenmiştir. Etkinlikte toplanan bütün gelir Global Run Bodrum’un bağış partneri olan ve görme engelli çocuklara ve genç yetişkinlere yardımcı olan Parıltı Derneği’ne aktarılmıştır.

Barselona
10 Şubat 2019 tarihinde 2019 Global Run etkinliği kapsamında Barcelona Yarı Maratonu düzenlenmiştir. Yıllık olarak düzenlenen etkinliğin ana sponsoru Global Ports Holding Plc’dir. 103 ülkeden 19.000’den fazla katılımcı, kültürel hoşgörüyü desteklemek ve şehrin cazibesini desteklemek için bir araya getirilmiştir.

Bunların yanı sıra GPH, bu yılki “Umut için Koşun” sloganıyla koşulan etkinlik için yapılan her bir bağışı yüzer hastane yardım kuruluşu Mercy Ships’e aktarmıştır. Mercy Ships, dünyanın en fakir ülkelerine yüzer hastane göndererek ihtiyaç sahiplerine ücretsiz sağlık hizmeti sunan bir uluslararası kuruluştur. Yüzer hastane hizmeti ile binlerce acil operasyon gerçekleştirmenin yanı sıra, Mercy Ships gönüllüleri aynı zamanda sağlık hizmetlerinin sunumunu geliştirmek için ev sahibi ülkelerle yakın iş birliği içinde çalışmaktadır.

Eğitim
Eğitim konusuna özel bir önem veren bir şirket olarak, aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirdik.

  • 2007 yılında ulusal bir gazete tarafından düzenlenen, Türkiye genelinde ihtiyaç sahibi ilkokullara kitap desteği kampanyasına sponsor olmuş, Milli Eğitim Bakanlığı ve UNICEF işbirliğiyle düzenlenen bir projeye Şanlıurfa’nın Harran ilçesinde iki derslik yaptırarak destek vermiştir.
  • Üç blokta toplam 40 ayrı birimden oluşan Erzincan Üniversitesi Refahiye Meslek Yüksek Okulu İzzet Y. Akçal Refahiye Öğrenci Yurdu’nun inşaatını tamamlayarak 2009 yılında hizmete açmıştır.
  • Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içinde Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’nun inşaatını gerçekleştirmiştir. 2009 yılında eğitim-öğretime açılan yüksekokul hem Kuşadası ve çevresinin kültürel yaşamında hem de Türk turizm sektörüne nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesinde önemli bir role sahiptir.
  • Denizli şehir merkezinde yer alan 32 derslikli ilköğretim okulunun inşaatını Aralık 2010’da tamamlamıştır. Aynı dönemde, Muş ili Beşçatak Köyü İlköğretim Okulu’na giysi, kitap ve kırtasiye yardımında bulunmanın yanı sıra pek çok okula da bilgisayar bağışlamıştır.
  • Çocukların kişisel gelişimine ve eğitim faaliyetlerine katkıda bulunmak üzere, 2012 yılında Şırnak İpekyolu İlköğretim Okulu öğrencileri için kütüphane kurmuştur. Ayrıca, kurumsal sosyal sorumluluk yaklaşımı doğrultusunda, İstanbul Dumlupınar İlköğretim Okulu öğrencilerine bilgisayar yardımında bulunmuştur.
  • 2003 yılında kuruluşundan bu yana faaliyette olduğu Kuşadası kasabası ve liman civarındaki bölgeye katkı sağlamak için pek çok inisiyatif gerçekleştirmiştir. Şirket’in bölge halkına yönelik katkıları, Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu inşaatının yanı sıra yerel okullara bilgisayar ve ekipman yardımını, yerel plajların rehabilitasyonu için kaynak sağlamayı ve devlet kurumlarına teknik desteği içermektedir. Çeşitli hayır kuruluşlarına yönelik bağışların ve ihtiyaç sahiplerine sunulan düzenli desteğin yanı sıra, Ege Ports yerel motor sporları kulübüne sponsor olmuş ve yangından zarar gören orman arazisinin yeniden ağaçlandırılması için finansal destek sağlamıştır.
  • İstanbul Modern'in önemli çağdaş ve modern Türk sanatçılarından esinlenen parçalar satın alınmış, müzeyi desteklemek için Yılbaşı hediyeleri olarak gönderilmiştir.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI