globalMDportfoy

Global MD, Türk hisse senedi ve bono piyasalarına yatırımlarından oluşan 8 fonu yöneterek bireysel ve kurumsal yatırımcılara yüksek kalitede portföy yönetimi hizmeti sunmaktadır

Global Menkul Değerler'in %100 iştiraki olan Global MD Portföy Yönetimi, banka dışı portföy yönetiminde önde gelen şirketlerden biridir. Şirket, emeklilik fonları, gayrimenkul yatırım fonları ve girişim sermayesi fonlarına odaklanmaktadır. Global MD, hem bireysel hem de kurumsal müşterilere üstün kaliteli portföy yönetim hizmeti sunmakta, Türk Lirası cinsinden ve borçlanma araçlarına yatırılan 8 adet fonu yönetmektedir.

2019'un sonunda Global MD'nin toplam portföy büyüklüğü 291 milyon TL olup, bir önceki yıla kıyasla %81 oranında son derece güçlü bir gelişim kaydetmiştir.

Global MD, Türkiye'nin ilk gayrimenkul yatırım fonlarından biri olan ve sektörde ilk kez Emlak Konut'un çekirdek yatırım taahhüdündeki Torkam Global MD Gayrimenkul Fonu'nun kurucusudur. Global MD’nin ilk girişim sermayesi fonu olan Acalis Birinci Girişim Sermayesi Fonu, Türkiye genelindeki engelli ve yaşlı bakım merkezlerine yatırım olanağı sunmaktadır.

Global MD, 2020 ve sonrasında mevcut portföyüne yeni girişim sermayesi ve gayrimenkul fonları ilave ederek lider portföy yönetim firmalarından biri olma misyonunu benimsemektedir.

Global MD üstün müşteri hizmeti sağlamaya odaklanmakta ve kendi ilgili kategorilerinin en üst sıralarında fon performansları elde etmeyi hedeflemektedir.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI