Actus Portföy Yönetimi

Actus Portföy ve İstanbul Portföy, İstanbul Portföy altında birleşmelerini 2020 Eylül ayı sonunda tamamlayarak Türkiye'nin en büyük yerli ve bağımsız varlık yönetimi şirketini oluşturdu.

İstanbul Portföy (birleşme sonrası) Türkiye’de banka / aracı kurum / sigorta şirketi iştiraki olmayan en büyük yerli sermayeye sahip portföy yönetim şirketidir.

  • Actus Portföy ve İstanbul Portföy, İstanbul Portföy altında birleşmelerini 2020 Eylül ayı sonunda tamamlayarak Türkiye'nin en büyük yerli ve bağımsız varlık yönetimi şirketini oluşturdu.
  • Birleşme sonrasında Global Yatırım Holding’in İstanbul Portföy’de sahip olduğu pay oranı %26,6 olup; Global Yatırım Holding’in İstanbul Portföy’ün ilave %40 hissesini satın alma opsiyonu bulunmaktadır. İstanbul Portföy’ün %6,7'si 50.000'den fazla ortağı ve 1,3mia TL'lik varlığa sahip olan Polis Bakım ve Yardım Sandığı’na, geri kalan %66,7 oranındaki hisse de 5 yatırımcıya aittir.
  • İstanbul Portföy’ün yönettiği fonlar 30 Haziran 2021 itibarıyla 10mia TL’ye ulaştı.
  • İstanbul Portföy, 5'i emeklilik olmak üzere toplam 32 fonun yanı sıra kurumsal ve bireysel özel portföyler yöneten, Türkiye'nin tek tam teşekküllü varlık yöneticisidir.

LİMAN

Kruvaziyer ve ticari liman işletme faaliyetleri

ENDÜSTRİYEL

Temiz ve yenilenebilir enerji üretimi, sıkıştırılmış doğal gaz satışı ve dağıtımı, enerji verimliliği ve madencilik

GAYRİMENKUL

Gayrimenkul projelerinin geliştirilmesi ve işletmesi

FİNANS

Aracılık, danışmanlık ve varlık yönetimi gibi bankacılık dışı finansal hizmetler

Büyükdere Cad. No: 193 Şişli İstanbul      (212) 244 6000      investor@global.com.tr

YUKARI